Uzależnienie od

alkoholu

Alkoholizm (zespół uzależnienia od alkoholu, choroba

Alkoholizm (zespół uzależnienia od alkoholu, choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, nałóg alkoholowy) to ciężka, śmiertelna, przewlekła i postępująca choroba polegająca na fizycznym i psychicznym uzależnieniu od alkoholu.

Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko pijącą osobę, ale całą rodzinę uwikłaną w codzienną frustrację, tłumienie emocji, rozczarowania, kłamstwa, stresy, lęki, obawy i dramaty.

Alkoholizm to choroba którą trzeba leczyć!

Prawie wszyscy ludzie myślą, że alkoholik to ktoś, kto stracił wszystko, jest samotny, bezdomny i zaniedbany. Alkoholizm kojarzy się z codziennym piciem, denaturatem i fioletowym nosem... Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że istotą uzależnienia od alkoholu jest nie wygląd, lecz utrata kontroli nad piciem, oraz niemożność zrezygnowania z picia alkoholu mimo ponoszenia negatywnych konsekwencji. Człowiek uzależniony tych konsekwencji nie widzi, natomiast jego otoczenie, jego bliscy widzą je i na różne sposoby próbują uzależnionemu przekazać swoje spostrzeżenia i odwieść od picia. On się przed tym broni i zaczynają się nasilać konflikty i nieporozumienia, co prowokuje uzależnionego do sięgnięcia po kieliszek... I koło się zamyka. W końcu dochodzi do codziennego picia, fioletowego nosa, chyba, że człowiek podejmie leczenie.

Większość ludzi myśli, że esperal lub anticol to cudowne lekarstwo na alkoholizm. To nie jest prawda - te środki nie leczą, tylko niszczą!!!

Wątroba produkuje dwa rodzaje enzymów metabolizujących znajdujący się we krwi alkohol. Pierwszy enzym powoduje rozkład alkoholu na aldehyd octowy a drugi powoduje rozkład aldehydu octowego na kwas octowy. Dopiero kwas octowy jest rozkładany i wydalany z organizmu. Esperal i anticol zawierają środek o nazwie disulfiram, który rozpuszczony we krwi krąży w organizmie i blokuje produkcję drugiego z tych enzymów. Gdy człowiek spożyje alkohol, w jego organizmie zaczyna się tworzyć coraz większe stężenie aldehydu octowego, który jest trzydziestokrotnie bardziej toksyczny od alkoholu. Duże stężenie aldehydu octowego może spowodować uszkodzenia nerek, wątroby, trzustki czy serca, może zaburzyć krążenie albo funkcje układu pokarmowego. Może spowodować śmierć...

A często ludzie nie mogą wytrzymać rocznego okresu abstynencji i zapijają esperal, ponosząc szereg ciężkich uszkodzeń narządów wewnętrznych, czasami umierają... Czy to jest lek na alkoholizm?
Człowiek z disulfiramem krążącym we krwi po prostu boi się, że jak wypije, to będzie się bardzo źle czuł albo umrze... Ale esperal, czy anticol nie powoduje, że nie chce mu się pić... Czy bojąc się można zbudować nowe, trzeźwe życie?
Czy wszczepiając jakąś substancję pod skórę pośladka można zmienić sposób myślenia czy reagowania?
Esperal i anticol są na liście substancji, które mogą wpływać upośledzając sprawność psychofizyczną człowieka i nie są lekarstwem na alkoholizm! Na szczęście już się tego nie produkuje...
Światowa Organizacja Zdrowia za jedyny, skuteczny sposób leczenia uzależnienia od alkoholu uznaje psychoterapię. I właśnie tym się zajmujemy od lat...

Naszym celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy o chorobie alkoholowej i jej leczeniu, oraz o ewentualnych problemach, które można napotkać na drodze wychodzenia z choroby alkoholowej. Uczymy co robić by nie pić i jak zapobiegać ewentualnym nawrotom picia. Pomagamy również najbliższym alkoholika zrozumieć ich problemy wynikające z uzależnienia; uczymy też jak pomagać komuś bliskiemu w zaprzestaniu picia.

Jeżeli chcesz przestać pić lub cierpisz zrezygnowany i osamotniony z powodu czyjegoś picia, zadzwoń - bo zaoferujemy Ci wszechstronną profesjonalną pomoc: leczenie choroby alkoholowej, porady, terapię indywidualną i grupową, terapię rodzinną.