Najstarszy prywatny Ośrodek w Polsce, istniejemy od 1996r.

Informacja i zapisy   t: 22 621 62 61     t. dyżurny: 501 155 144

Leczenie alkoholizmu to jedyna droga na wyjście z nałogu

Leczenie alkoholizmu jest złożonym i trudnym procesem, który wymaga wysiłku i samozaparcia osoby uzależnionej. Aby leczenie przyniosło oczekiwany efekt, niezbędna jest samoakceptacja, pomoc i wsparcie ze strony bliskich. Leczenie alkoholizmu powinno odbywać się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy poprowadzą osobę uzależnioną przez kolejne etapy wyjścia z alkoholizmu.

 

leczenie alkoholizmu

 

Leczenie alkoholizmu – kto może liczyć na pomoc?

Nie da się ukryć, że choroba alkoholowa nie jest zarezerwowana tylko dla jednej grupy społecznej.

Wydawać się mogłoby, że alkoholikami są głównie osoby biedne. Co prawda w tej grupie sięga się po alkohol z nieznanych i często niebezpiecznych źródeł. Sytuacja ta zwiększa negatywne skutki zdrowotne osoby chorej. Prawdą jest, że problem z alkoholem mają zarówno bezrobotni, jak i osoby o wysokim statusie społecznym.  Druga grupa osób dzięki pieniądzom ma nieograniczony dostęp do alkoholu, co sprzyja uzależnieniu.

W każdym z tych przypadków leczenie alkoholizmu jest możliwe, lecz powinno opierać się na indywidualnym planie działania.

 

leczenie alkoholizmu-farmakologia

 

Alkoholizm to choroba, którą trzeba poddać leczeniu.

Alkoholizm jest sklasyfikowaną jednostką chorobową o charakterze psychosomatycznym. Na efektywne leczenie alkoholizmu składa się zarówno leczenie psychiczne, jak i leczenie organizmu poprzez odtruwanie.

Osoby uzależnione od alkoholu nie są w stanie w jednoznaczny sposób zerwać z nałogiem. Pomimo wielu prób i zapewnień w stronę bliskich im osób walcząc samemu, w większości przypadków odnoszą porażkę. Dlatego leczenie alkoholizmu powinno odbywać się pod okiem specjalistów, wsparciu bliskich osób a przede wszystkim samozaparciu osoby uzależnionej.

 

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

1.Świadomość — Osoba uzależniona musi uświadomić sobie skutki, jakie dotykają zarówno ją, jak i jej bliskich i zrozumieć, że sama nie jest w stanie sobie poradzić z nałogiem. Powinna zaufać sobie, rodzinie i specjalistom.

2.Farmakologia — Leki wspomagają  organizm w leczeniu negatywnych skutków abstynencji. Ważne jest aby stosować leki pod okiem lekarzy, ponieważ nadużywanie leków może wprowadzić osobę chorą w kolejne uzależnienie od leków.

3.Terapia grupowa — Osoby chore pracują nad uzależnieniem w grupie, co sprzyja w efektywnym leczeniu.

4.Leczenie w szpitalu — Osoby, które mają głęboką depresję, myśli samobójcze, drgawki alkoholowe, majaczenie wymagają hospitalizacji. W wyżej wymienionych przypadkach życie tych osób jest zagrożone i należy jak najszybciej wdrożyć leczenie alkoholizmu poprzez. W szpitalu osoby te otrzymują  fachową opiekę lekarzy.

5.Leczenie odwykowe — Polega na kilkutygodniowym programie terapeutycznym, odbywającym się w ośrodkach zamkniętych.

 

Czym grozi nieleczona choroba alkoholowa?

leczenie alkoholizmu terapia odwykowa

 

Faktem jest, że alkohol uzależnia na tyle, iż organizm ludzki bardzo szybko przyzwyczaja się do coraz większych dawek etanolu. Sięgamy po niego coraz częściej, dlatego tak szybko i łatwo jest przegapić moment, w którym stajemy się uzależnieni.

Wraz z upływem czasu alkohol niszczy zdrowie, a także negatywnie wpływa na relacje z bliskimi. Jeśli w porę nie zostanie wdrożone leczenie alkoholizmu, to osoba uzależniona może ponieść nawet śmierć.

KONTAKT

Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień Olcha

ul. Słomińskiego 15 lok. nr 505
00 - 195 Warszawa

tel.: 22 621 62 61
tel.: 501 155 144
e: osrodek@olcha.waw.pl

NIP: 527-108-64-24
REGON: 011840125

Numer rachunku:
02 2490 0005 0000 4530 8998 8304

SWIFT: ALBPPLPW