Najstarszy prywatny Ośrodek w Polsce, istniejemy od 1996r.

Informacja i zapisy   t: 22 621 62 61     t. dyżurny: 501 155 144

Ośrodek psychoterapeutyczny Warszawa

Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień OLCHA od lat z sukcesami działa na terenie miasta Warszawa, stale rozszerzając zakres świadczonej pomocy. Jednym z narzędzi terapeutycznych, w których się specjalizujemy jest psychoterapia. Psychoterapia to niezwykle uniwersalne, a zarazem skuteczne narzędzie, które znajduje zastosowanie nie tylko w terapii uzależnień.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z mechanizmem oraz możliwościami psychoterapii. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących możliwości podjęcia leczenia zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Psychoterapeutycznym OLCHA. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Psychoterapia – kilka słów o terapii

W znaczeniu ogólnym psychoterapia odnosi się do zespołu specjalistycznych metod odziaływania psychologicznego, których zadaniem jest doprowadzenie do trwałej zmiany w funkcjonowaniu chorych. Tak rozumiana psychoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu osób wykazujących zaburzenia psychiczne, a także pacjentów cierpiących na zaburzenia zachowania o charakterze psychogennym. Psychoterapia zalecana jest osobom borykającym się z różnymi odmianami nerwicy oraz zaburzeniami psychosomatycznymi.

W ujęciu węższym psychoterapia jest metodą leczenia, która polega na intencjonalnym stosowaniu zaprogramowanych oddziaływań psychologicznych. Terapia wymaga wykorzystania wiedzy teoretycznej oraz umiejętności psychoterapeuty, który najczęściej jest psychologiem klinicznym lub psychiatrą. Cele psychoterapii mogą być bardzo różne. Metoda stymuluje rozwój osobowości pacjenta, pozwala osiągnąć zdrowie psychiczne i pozbyć się uciążliwych objawów choroby. Wykorzystywana podczas leczenia narkomanii zwiększa efektywność leczenia i szanse na wytrwanie pacjenta w trzeźwości.

Ośrodek Psychoterapeutyczny OLCHA prowadzi różne formy psychoterapii, każdorazowo dostosowując działania terapeutyczne do potrzeb i możliwości pacjenta. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami naszej oferty.

KONTAKT

Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień Olcha

ul. Lwowska 15 lok. nr 6
00 - 660 Warszawa

tel.: 22 621 62 61
tel.: 501 155 144
e: osrodek@olcha.waw.pl

NIP: 527-108-64-24
REGON: 011840125

Nowy nr rachunku:
02 2490 0005 0000 4530 8998 8304

SWIFT: ALBPPLPW