Najstarszy prywatny Ośrodek w Polsce, istniejemy od 1996r.

Informacja i zapisy   t: 22 621 62 61     t. dyżurny: 501 155 144

Leczenie uzależnień – czy terapia uzależnień to skuteczna metoda?

Leczenie uzależnień – jak można pomóc? Jednym z najczęstszych problemów, z którym zmaga się społeczeństwo XXI wieku, są uzależnienia. Ma na to wpływ wiele czynników: zawrotne tempo życia, stres, toksyczne relacje czy ogólne niezadowolenie z życia. Wszystko to sprawia, że coraz częściej uciekamy do nałogów. Problem ten dotyka szczególnie młodych ludzi, przeważnie tych żyjących w dużych miastach

leczenie uzależnień - uzależnienia warszawa

Leczenie uzależnienia od alkoholu – jak wyjśc z uzależnień?

Leczenie uzależnień – Coraz więcej osób uzależnionych uświadamia sobie, że sposobem na szczęśliwe życie jest abstynencja i zachowanie trzeźwości. Wyjście z nałogu pozwala odzyskać utraconą niezależność i samokontrolę, która przekłada się na funkcjonowanie w różnych obszarach życia. Umożliwia to odzyskanie niezależności i samokontroli, ale też prowadzi do podwyższenia jakości życia. Nie jest to jednak tak łatwe, jak pozornie mogłoby się wydawać. To powolny proces, który wymaga zmiany nie tylko dotychczasowych nawyków, ale też zmiany sposobu myślenia.

Leczenie uzależnień to proces, dlatego ważne jest również zwrócenie uwagi na codzienne aktywności i sposoby na relaks. Aby sobie pomóc trzeba skorzystać z fachowej pomocy. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia jest terapia uzależnień, Warszawa jest miastem, w którym nietrudno znaleźć specjalistyczne ośrodki. To nowoczesny sposób na wyjście z nałogu, który opiera się na analizie psychologicznej pacjenta i na uczeniu się zachowań, które chronią przed powrotem do picia.

Problem uzależnień nie dotyczy tylko alkoholu?

Szczegółowy wywiad pozwala zidentyfikować przyczyny nałogu, dzięki czemu możliwe jest opracowanie skutecznych metod leczenia uzależnień. Problem uzależnień nie dotyczy jedynie alkoholizmu, ale też substancji psychoaktywnych czy hazardu. Niezależnie od tego, co leży u źródeł uzależnienia, ważne jest wykonanie pierwszego kroku, którym jest zwrócenie się po fachową pomoc.

leczenie uzależnień - leczenie alkoholizmu warszawa

Leczenie uzależnień – czym kierować się przy wyborze odpowiedniej placówki?

Najczęściej do odnalezienia odpowiedniej placówki służy nam Internet. Pierwszym i najłatwiejszym krokiem jest wpisanie w wyszukiwarkę takich fraz jak: „leczenie uzależnień warszawa” czy „terapia uzależnień warszawa”. Jest to szybki i wygodny sposób, dzięki któremu wyświetli się duża liczba wyników wyszukiwania.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze placówki? Kluczem jest profesjonalna kadra – doświadczeni terapeuci mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które pomogą nam skutecznie wyjść z nałogu. Ważne są również zasady współpracy. Powinny być one oparte o wzajemne zrozumienie, empatię oraz uszanowanie prywatności.

Wiele osób uzależnionych wstydzi się mówić o swoim problemie i zarówno w trakcie, jak i po zakończonej terapii chce zachować anonimowość. Każdemu z nas towarzyszą wątpliwości i lęk, ale pamiętajmy, że leczenie uzależnień, za pomocą terapii to sposób na szczęśliwe życie!

leczenie uzależnień warszawa

KONTAKT

Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień Olcha

ul. Słomińskiego 15 lok. nr 505
00 - 195 Warszawa

tel.: 22 621 62 61
tel.: 501 155 144
e: osrodek@olcha.waw.pl

NIP: 527-108-64-24
REGON: 011840125

Numer rachunku:
02 2490 0005 0000 4530 8998 8304

SWIFT: ALBPPLPW