Kompleksowa diagnostyka ADHD dla dorosłych, zgodna z najnowszymi rekomendacjami!1
Specjalna oferta dostosowana dla pacjentów Ośrodka Olcha. Dowiedz się więcej o tym, jak przebiega proces diagnozy ADHD i rozpoczęcia leczenia:
W recepcji otrzymasz bezpłatny zestaw formularzy przesiewowych2 do wypełnienia w około 15 minut. Pozostaw je w recepcji – po ocenie wyników przez lekarza skontaktuje się on z Tobą w ciągu tygodnia. Podczas rozmowy telefonicznej otrzymasz informację, czy wskazana jest dalsza diagnostyka.
Jeżeli na podstawie formularzy przesiewowych spełniasz kryteria, poprosimy Cię o opłacenie badania w recepcji. Badanie odbywa się w soboty w godzinach porannych w Ośrodku na ul. Słomińskiego 15.
Po dokonaniu opłaty otrzymasz na adres mailowy dodatkowe ankiety, dzięki którym lekarz będzie mógł więcej dowiedzieć się o Tobie przed spotkaniem. Jeżeli masz zdiagnozowaną padaczkę, nadciśnienie czy inne choroby układu krążenia poprosimy Cię również o przyniesienie wyników ostatnich badań.
Na sobotniej wizycie przeprowadzisz rozmowę z lekarzem z użyciem kilku narzędzi3. Wykonasz specjalistyczny test komputerowy oceniający aktualne zaburzenia koncentracji i uwagi (test MOXO). Zostanie również przeprowadzona ocena stanu zdrowia. Łączny czas badania to około 3-4 godziny.
Po przeanalizowaniu wyników, w ciągu tygodnia lekarz skontaktuje się z Tobą. Podczas rozmowy omówicie wyniki diagnostyki i dalszą strategię leczenia. Jeżeli będzie taka konieczność, otrzymasz receptę w cenie badania. Wynik w formie papierowej odbierzesz w recepcji Ośrodka.
Diagnostyka ADHD i ADD w Ośrodku Olcha
Jeżeli chcesz wykonać badanie, skontaktuj się z Ośrodkiem Olcha: tel. 22 621 62 61
(pon-pt w godz. 10:00-20:00) Informację o najbliższych dostępnych terminach uzyskasz w recepcji
Lek. Michał Kościółek Lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji, absolwent studiów II stopnia z zakresu oceny technologii medycznych. Autor publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Na co dzień pracujący w szpitalu psychiatrycznym w oddziale specjalizującym się w diagnostyce zaburzeń neurorozwojowych i afektywnych. Certyfikowany diagnosta MOXO.
|
1. Wytyczne: Gondek T, Stramecki F, Cieśla M, Ziegart-Sadowska K, Foryciarz K, Główczyński P. et al. Diagnostyka i postępowanie terapeutyczne u dorosłych z ADHD. Rekomendacje Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i koalicji organizacji na rzecz osób z ADHD —2024 r. Psychiatria Spersonalizowana. 2024.
2. Kwestionariusz Connersa dla dorosłych (CAAR-S-L) wersja pełna do samooceny. C.K. Conners, Ph.D, D. Erhardt, Ph.D. i E.P. Sparrow, M.A. adaptacja dla potrzeb naukowych (M.) I. Krejtz, M. Matuszczak, A. Orylska i M. Bielecki oraz Adult ADHD Self-Report Scale (ASRS-v1.1) tłumaczenie Monika Szaniawska.
3. Ustrukturyzowany wywiad DIVA-5 dla DSM-5, Lista objawów ADHD Copeland-a, Skala impulsywności Barratta.
12